Filosofija. Psichologija. Sveikata | Šventraščiai

Dhanvantari gimtadienis ir ajurvedos diena

Sveikiname visus su Ajurvedos diena (spalio 28), kuri sutampa su Dhanvantari gimtadieniu.

 

Senieji indų šventrščiai pasakoja, kad Dhanvantaris yra Viešpaties Višnu inkarnacija ir Ayurvedos pradininkas atradėjas.

Višnu

Kartą, Indra, pusdievių karalius buvo prakeiktas išminčiaus Durvasos kad jis neteks visos savo jėgos energijos ir sėkmės. Kaip rezultatas šio prakeiksmo įvyko mūšis tarp pusdievių ir  àsurų(demonų), kurie vadovaujami karaliaus Bali, įveikė Indrą ir užvaldė visatą.
Pieno Vandenyno plakimas

Tuomet Indra ir kiti pusdieviai kreipėsi į Viešpatį  Višnu pagalbos. Viešpats Višnu patarė jiems su demonais elgtis  diplomatiškai.  Tada pusdieviai sudare sąjungą su demonais ir kartu plakė vandenyną, kad išgautų nemirtingumo nektarą (amritą) ir pasidalintų jį tarpusavyje. Tačiau Viešpats Višnu pasakė, kad jis suorganizuos viską taip, kad nektaras atitektų tik pusdieviams.

Vandenyno plakimas buvo nepaprastas dalykas. Jį plakant apsireiškė daugybė  Dieviškų  objektų ir būtybių. Šio proceso pabaigoje iš vandenyno apsireiškė Viešpats Dhanvantaris. Jis rankose nešė ąsotį pripildytą nemirtingumo nektaro.

Dhanvantario gimtadienis
Demonai nukniaukė puodynę su nektaru ir ėmė ginčytis tarpusavyje kuris gers nektarą pirmas. Viešpats Višnu nepraleido galimybės kad apdumti juos. Jis apreškė Mohini, nuostabios moters formą, kuri sužavėjo demonus , atgavo nektarą iš demonų ir padalino jį tik pusdieviams. Kai tik pusdieviai  išgėrė nektaro jie prisipildė jėgų bei energijos ir nugalėjo demonus.

Viešpats Višnu išpranašavo, kad  Viešpats Dhanvantaris vėl apsirekš pasaulyje, kad išmokinti žmones Ayurvedos mokslo. Taip ir nutiko kai Viešpats Indra pamatęs žmoniją, kenčiančią nuo skausmo ir ligų ėmė maldauti Viešpaties Dhanvantario nužengt į materialų pasaulį ir išmokinti žmoniją Ayurvedos.

Viešpats Dhanvantaris gimė  karališkoje Kaši karalystės šeimoje. Netgi budamas mažas berniukas jis pasižymėjo asketišku būdu, buvo labai disciplinuotas ir atlikdavo griežtas askezes. Jis mokino ajurvedos žodžiu išminčius ir rišius, kurie tapo jo pasekėjais mokiniais. Jo pamokymai išliko Agni Puranoje o taip pat ir jo mokinių Suśrutos, Pauskalavatos, Aurabhos, Vaitaranos ir kitų mokymuose.

Šventraščiai rašo, kad “Tas kas  paprasčiausiai atsimena Dhanvantari vardą gali pagyti nuo visų ligų.” Viešpats Dhanvantaris yra garbinamas kaip medicinos Dievas visoje Indijoje.

Kiekvienais metais, dvi dienas prieš Divali , ugnelių šventę, Jo apsireiškimo diena yra švenčiama garbinant jį. Per sutemas ant namo durų slenkščio pastatoma ugnelė nukreipta į šiaurės arba šiaurės rytų kryptimi, kad pasveikinti ir sutikti Viešpatį Dhanvantarį,  sveikatą ir laimę namuose. Viešpats Dhanvantari sunaikina viską kas neigiama ir palaimina savo atsidavusį gera sveikata.

01-golden-temple-diwali

Palikti komentarą