Kaip subalansuoti mitybą bei pasveikti?
Kaip subalansuoti mitybą bei pasveikti- Klausimas, kuris iškyla dažnam. Pamėginsiu panagrinėti moters laišką, kuri kreipėsi dėl kepenų problemų, nesubalansuotos mitybos… Gal jos situacija, padės paaiškinti, kodėl visuomet esu už konsultacijas atliekamas gyvai pacientui atvykus. Toliau labai trumpai akcentuosiu apie ką konsultantas turėtų kalbėti, jog tinkamai paskirtų gydymą bei patartų. Aišku, pateiksiu tik tam tikrus fragmentus (kiekvienu atveju klausimai bei diagnozavimo metodika skirsis).
Subject: Kaip gydyti kepenis
„Esu vegetarė apie 10 metų. Pradėjo skaudėti kepenis. Stipriai trūksta D vitamino, B12 irgi. Supratau, kad mityba buvo nesubalansuota. Kaip grįžti į pusiausvyros būseną. Ką valgyti, kad taip nenutiktų vėl. Nevalgiau nei mėsos, nei žuvies, nei kiaušinių. Papildų irgi nevartojau, nes visi sakė, kad visko ir taip užteks. Bet karti patirtis rodo kitką 🙁 „
Labai dėkoju už klausimą, su panašiomis bėdomis susiduria daugybė žmonių kiekvieną dieną, Jūsų atvejis gali būti puikus pavyzdys ir kitiems laiku susimąstyti kaip, ką bei kada valgyti, kad būti sveikiems bei nesirgti. Iš karto norėčiau pabrėžti, jog kiekvienas žmogus yra unikalus todėl ir maistas, kuris padėtų palaikyti optimalią organizmo būklę skirsis,- nėra vienos stebuklingos dietos visiems. Kad galėčiau tiksliau patarti, reiktų daugiau žinoti apie Jus, todėl prisegu anketą, kurią užpildžiusi palengvintumėte man darbą J (t.y. galėčiau matyti kiek įmanoma „pilnesnį“ vaizdą). Aišku, jeigu galimybė yra, geriausia būtų pirmąją konsultaciją atlikti gyvai atvykus į ofisą Vilniuje. Taip pat norėčiau pabrėžti, kad sveikata priklauso ne vien nuo mitybos, svarbu atsižvelgti ir į gyvenimo būdą, psichinę būklę, genus bei kitus faktorius. (Sveikata pagal Ajurvedą- tai darni došų, audinių, medžiagų apykaitos, fermentų, atliekamų medžiagų veikla ir teigiamas jausmų, proto ir sielos būvis).
Kaip gydyti kepenis?
Prieš ką nors patardamas norėčiau žinoti daugiau informacijos, kaip nustatėte, jog būtent kepenis reiktų gydyti? Ar teko kreiptis į daktarą? Kokios buvo išvados, bei kokius tyrimus atlikote? Jeigu yra kokie simptomai, gal galėtumėte tiksliau juos nupasakoti: skausmai bei jų intensyvumas ir dažnis? Kokiomis ligomis yra tekę sirgti anksčiau? Jūsų mityba, gyvenimo būdas ir t.t… (tie klausimai yra anketoje).
Bendri patarimai iš mano pusės būtų parinkti priklausomai nuo patikslintos diagnozės, bei Jūsų galimybių juos pritaikyti savo gyvenime. Pirmiausia apžvelgtume ko reiktų vengti, tuomet kalbėtume ką reiktų daryti kad sustiprinti tiek kepenis tiek visą organizmą bendrai.
Supratau, kad mityba buvo nesubalansuota
Norėčiau iš karto pažymėti, jog subalansuota mitybą yra idealas, kuris retai kada įmanomas, net žinant kokia ji turėtų būti ne visi galėtume tai įgyvendinti, kadangi daug kitų faktorių tai įtakoja. Todėl pirmas dalykas, kuri norėčiau sužinoti, kiek Jūsų mitybą yra toli nuo to „idealo“ bei kiek jį o ne kiti faktoriai lemia jūsų organizmo sveikata.
Kaip grįžti į pusiausvyros būseną?
Į pusiausvyrą grįžti tikrai nėra sunku, pirmuosius rezultatus manau pastebėtumėte, jeigu nuoširdžiai stengtumėtės pritaikyti Jums pateiktą informaciją labai greitai, tačiau klausimas, kurį reiktų permąstyti: “kaip išlaikyti tą pusiausvyra nuolat…” Čia kaip su bėgimu, tai daryti gali beveik visi, bet maratonus nubėga tik tie, kurie tinkamai tam ruošiasi bei deda pastangas.
Ką valgyti, kad taip nenutiktų vėl?
Kaip jau minėjau, tam reiktų žinoti daugiau apie Jus, ką konsultacijos metu ir išsiaiškinčiau: Jūsų prigimtinė doša, sutrikusi doša gyvenimo būdas, bei kiti faktoriai.. Taip pat iš karto svarbu pabrėžti, jog net ir turint daug informacijos apie Jus, reikės atsižvelgti ir į sezoną, Jūsų esamus įpročius, bei galimybes juos pritaikyti. Kadangi kiekvienas žmogus gali pritaikyti tik tiek patarimų, kiek turi tam galimybių bei yra motyvuotas tai daryti. Niekas už žmogų nepadarys to, ką turi daryti jis pats. Ajurvediniai vaistai ar kiti papildai bus skiriami tik kaip pagalbinės priemonės sveikti.
Nevalgiau nei mėsos, nei žuvies, nei kiaušinių. Papildų irgi nevartojau, nes visi sakė, kad visko ir taip užteks. Bet karti patirtis rodo kitką 🙁
Vėl gi, svarbu suprasti kiek jūsų ligą įtakoja mityba ir kiek kiti faktoriai atsiradę dėl gyvenimo būdo ar kitų faktorių. Nereiktų atmesti, jog ir valgydama mėsos produktus, nebūtinai gautumėte visus reikalingus elementus, be to gal situacija būtų net liūdnesnė, kadangi vegetarizmas ,bet kuriuo atveju turi daugiau privalumų.
Dėkui dar kartą už klausimą, atsiprašau, jog konkrečiu patarimų kolkas nėra.. tiesiog nenoriu apkrauti jūsų nereikalinga informacija. Galioja tas pats principas kaip mityboje, įsisaviname ne viską ką įsimetame į skrandį, o tik tai ką suvirškiname.
Gražios Dienos, būkite Laiminga!
Evaldas
Dalį naujienų taip pat galima sekti facebook puslapyje Ajurveda kiekvienam