Filosofija. Psichologija. Sveikata | Šventraščiai

Karvių ir Jaučių Globa

Karvių ir Jaučių Globa Lietuvoje

Karvių ir Jaučių Globa

Karvutė yra unikalus gyvūnas, iš kurio kiekvienas gali daug ko pasimokyti. Jų skleidžiama ramybe ir meile galima nesunkiai įsitikinti. Anot senovės išminties šaltinių karvė buvo sukurta Viešpaties, kad žmonės galėtų suprasti kaip tinkamai atlikti dharmą. Dharma yra tai kas palaiko ir rūpinasi pasauliu, be jos visuomenėje labai greitai pasklistų neramumai bei chaosas, ko pasekoje visi patirtų kančias. Tam kad galėtume tinkamai atlikti savo pareigas (dharmą), žmonija (kartu ir kiekvienas individualiai) turėtų išvystyti tinkamas savybes savyje. Karvutė yra tobulas pavyzdys kaip niekam nepakenkti (sanskrito terminas niraparādhī) bei nuolat padėti aplinkiniams (sanskrit. paropakārī). Tad rūpidamiesi jomis automatiškai perimsime šiuos bruožus.

Kai mes atliekame tarnystę Karvutėms įgauname jų savybes, to pasekoje automatiškai atsiranda vienybės jausmas mūsų širdyse su Dievu. Esant šioje būsenoje neįmanoma elgtis destruktyviai ar kaip nors nepalankiai kitų gyvų esybių atžvilgiu. Priešingai ši harmonijos ir „meilės“ būsena mus įkvėps visuomet pasverti veiksmus, žodžius ir mintis bei nuolatos elgtis kaip įmanoma palankiau (ānukūlya)  kitų naudai, tikėtina, jog tuomet atsiras noras geriau suprasti Viešpaties „psichologiją“. Po truputi aplinka irgi ims keistis. Juk kai atsiranda šviesa, tamsa pasitraukia,- tai nutinka automatiškai.  Tad išvada- karvių globa neišvengiamai prisidės prie laimingesnės visuomenės!

Laimingos karvutės Vrindavano mieste (Indijoje) prižiūrimos iki jų natūralios mirties

Laimingos karvutės Vrindavano mieste (Indijoje) prižiūrimos iki jų natūralios mirties

Naujos galimybės

Patikėsite ar ne, tačiau pasaulyje atsiranda naujas trendas. Žmonės moka 300 dolerių už galimybę keliems žmonėms pabūti 90 minučių kartu su karvėmis.[1]  Kai kam, ypač kaimo žmonėms, tai gali būti staigmena. Tad toliau apžvelgsiu kodėl būten tendencija mokėti nemažus pinigus glaustantis prie karvių atsiranda.

Kas yra prisiglaudimas prie karvių (ang. „cow cuddling“)?

Pirmiausia,  tai ne tik apkabinimai, tačiau ir pats buvimas kartu, jų maitinimas šukavimas ir žaidimas su jomis. Aišku norintys gali pasimokinti melžti karvę, paragauti pieno bei apskritai sužinoti daugiau apie šiuos nuostabius gyvūnus.

Nauda sveikatai

Kaip teigia vieno Amerikoje veikiančios fermos savininkai (Mountain Horse Farm), kurie šią paslaugą ir teikia: „Ypatingai buvimas šalia karvių padės žmonėms negebantiems medituoti. Kadangi meditacija padeda sulėtinti žirdies ritmą, ko pasekoje nerimas sumažėja ar net visai išnyksta. Karvių temperatūra yra ženkliai didesnė nei žmonių, o širdies ritmas priešingai- žemesnis negu mūsų; Būtent todėl buvimas šalia karvučių yra labai atpalaiduojantis ir raminantis.“ Dar vienas pliusas, jog terapijos metu nebūtina nieko kalbėti, atsakinėti į nepatogius klausimus. Karvės labai jautrūs gyvūnai, ir būnant šalia jos ir taip puikiausiai jaus mūsų subtilias emocijas bei gebės prisitaikyti ir elgtis atitinkamai.

Moksliniai tyrimai

Anot Psychology Today[2], yra daugybė patvirtinimų kad:“ gyvūnų terapija gali turėti pozityvų efektą gerinant emocinę būseną sergančių autizmu, psicholigines ar elgesio traumas turinčių. <…> taip pat ši terapijos rūšys veiksminga kovojant su įvairiomis priklausomybėmis, šizofrenija bei depresija <…>”

Lietuvoje

Pasaulyje populiarėjantis karvių lankymo turizmas po truputi ateina ir į Lietuvą 🙂 Šiek tiek įspūdžių iš vykusios išvykos į Žaslius, kur gyvena nuostabiai vienuolių prižiūrimi gyvūnai 🙂 Video yra visai megėjiškas, jame sudėtos nuotraukos ir filmuota medžiaga iš išvykos. Mielai lauksime ir Jūsų įspūdžių iš susidurimo su šiais mielais gyvūnais taip pat  https://www.youtube.com/watch?v=cu1IMXMsaCo&feature=youtu.be

Kviečiame visus dalyvauti KJG grupės veikloje bei sekti naujienas apie artimiausius renginius

Karvių ir jaučių globa https://www.facebook.com/groups/222120035221103

Karvių ir Jaučių Globa

Pasaulyje

Šveicarijos karvūčių mylėtojai jau irgi kviečia žmonės į šią moksliniais tyrimais paremtą terapiją. Video (anglų kalba) čia https://www.youtube.com/watch?v=bdbjaHuhSOI

Mountain Horse Farm Amerikoje- https://www.mountainhorsefarm.com/

[1] https://www.metro.us/body-and-mind/cow-cuddling-wellness-trend?fbclid=IwAR0qy8fkv81lcXvxqNimj4f6XRR8owsve4F4Et8dhZvH3REUJOGDzRUwJOU

[2]  

Nimer J., Lundahl B. Animal-assisted therapy: a meta-analysis. Anthrozoos.

Kamioka H, Okada S, Tsutani K, et al. Effectiveness of animal-assisted therapy: a systematic review of randomized controlled trials. Complementary Therapies in Medicine. April 2014; 22(2):371-390.

https://www.psychologytoday.com/us/therapy-types/animal-assisted-therapy