Filosofija. Psichologija. Sveikata | Šventraščiai

Sankirtanos reikšmė

Sankirtanos reikšmė

Bhagavad gita 4.8 Kad išlaisvinčiau doruosius ir sunaikinčiau piktadarius, o taip pat atkurčiau religijos principus, epocha po epochos Aš apsireiškiu Pats.

paritrāṇāya sādhūnāṁ
vināśāya ca duṣkṛtām
dharma-saṁsthāpanārthāya
sambhavāmi yuge yuge

Pats Viešpats Krišna ateina į žemę kaip Čaitanja Mahaprabhu norėdamas įtvirtinti aukščiausios trancendentinės dharmos principus. Ši dharma gali būti suprantama kaip meilės kelias, kuris šventraščiuose dažnai aprašomas kaip bhagavata dharmaparama dharma, uttamā bhaktiananyā bhakti, vraja bhakti, gopī bhāva, ar net mañjarī bhāva.. Pats Viešpats Šri Čaitanja Mahaprabhu išskiria sankirtanos svarbą, kas reiškia Viešpaties Krišnos šlovinimą drauge kartu naudojant muzikos instrumentus… (idomu, kad kriščioniškose kanoniniuose tekstuosetaip pat yra rekomenduojama šlovinti Viešpatį su muzikos instrumentais) Kad tas vyktų kiekvienas  turi groti ir dainuoti kooperuodamas su kitais dalyviais, kitaip nebus jokios muzikos, o tik triukšmas… Tad kad sankirtana vyktų būtinas supratingumas, pasitikėjimas ir bendrystės nuotaika. Pavydas, trūkumų matymas, krtika ir kitos neigiamos charakterio savybės niekaip netinka šiame procese.

Kai bhaktai bendradarbiauja tarpusavyje norėdami pasitarnauti Dievui (Krišnai), tai ir yra tikroji muzika. Tuomet harmonija, taika ir laimė tiesiog tvyro ore. Būten tai Šri Čaitanja Mahaprabhu ir pats demonstravo bei tikėjosi iš savo pasekėjų.

Yra daugybė puikaus bendradarbiavimo tarpusavyje pavyzdžių, kurių bene ryškiausius galima pamayti:

http://festivals.lt/ yra nuorodos į 3 bene didžiausius Lietuvoje vykstančius vaišnaviškus festivalius, kuriuose laukiamas kiekvienas! Labai rekomenduoju bent kartą gyvenime pasinerti į šį nepaprastą, gyvenimą keičiantį nuotykį;

Vilniečius su Vaišnaviška kultūra supažindinantys renginiai taip pat vyksta, dalinuosi akimirkomis vieno iš tokių renginių:

https://www.youtube.com/watch?v=EtvykFPtAyA&fbclid=IwAR2DVAPYAjV6lS6hsiRLhgnBIHOjGlYOKLOaD1tsyEFb1Sojcii9UBIHYM0

Kartais bhakti jogai  iš noro dalintis ar rūpesčio kitiems žmonėms susibūria drauge visai netradicinėje aplinkoje, kad primintų apie trancendentinius garsus ar tiesiog parodytų pavyzdį, jog svaigalai visai nebūtini norint šokti, dainuoti ir gerai leisti laiką draugų būryje.

https://www.youtube.com/watch?v=MV5tm8W021Q&t=1s

Palikti komentarą