Filosofija. Psichologija. Sveikata | Šventraščiai

Mintys apie harmoningus santykius

Harmoningi santykiai

Mintys apie harmoningus santykius

Aptariamos dalys tekste:

  • Požiūris;
  • Bendravimas;
  • Žinios;
  • Švara;

Bene pagrindinė prielaida gebėjimui kurti harmoningus santykius galėtų būti: pavyzdys, kuri mes gauname iš tėvų vaikystėje, kadangi tuo metu imliausiai priimame informaciją. Vertybės ir savybės, kurios mumyse buvo formuojamos, pavizdys kaip šeimos nariai sprendė konfliktus, pasidalino pareigomis bei buities darbais atispindės mūsų pačių veiksmuose ateityje. 

Požiūris

Galime nesunkiai pastebėti, jog šeima kuriama dėl pačių įvairiausių priežasčių bei lūkesčių. Vieni ją planuoja, kiti ne. To pasekoje ir galutinis rezultatas skiriasi. Visgi koks galėtų būti teisingas požiūris?

  • Šeima kuriama ne mėgautis ar laukti meilės iš kito, o tam, kad kartu augti, tobulėti bei mokytis mylėti.
  • Meilė tai ne tik jausmai, o ir valingas geranoriškas veiksmas, rūpestis, nesavanaudiškas dėmesys.
  • Psichologinių skirtumų tarp vyro ir moters suvokimas.
  • Ne skirtumų, o vienybės paieškos vienas kitame. Skirtingi charakteriai nėra nei gerai, nei blogai,- viskas priklauso nuo požiūrio į juos. Ar matome galimybę keistis patiems, priimame kaip pamokas?
  • Svarbu keistis pačiam, o ne reikalauti keistis antrai pusei (atlaidumas aplinkiniams ir reiklumas sau).
  • Nuolatinė mokinio pozicija (kaip stovintis vanduo genda, taip ir mes užsibudami savokomforto zonoje pradedam po truputį grimzti, todėl turėtume nuolat ir pastoviai mokytis įvairiausiose srityse).
  • Supratimas, kad būtinos kryptingos pastangos harmoningiems santykiams palaikyti.
  • Savo pareigų žinojimas. Kadangi akivaizdu, jog vyras ir moteris skiriasi savo fiziniais ir psichologiniais bruožais, todėl galime numanyt, jog ir pareigos šeimoje jų yra skirtingos. Jeigu kas turi laiko galima rasti daug naudingos informacijos- kaip vedinėje kultūroje suprantamos vyro ir moters pareigos.

Kas lieka kai jausmai praeina?

Prasmingas bendravimas

Svarbus bendravimas su šviesiais, dvasingais žmonėmis, kurie savo pavyzdžiu gali įkvėpti gyventi pagal aukštesnius moralinius standartus, padėtų išspręsti gyvenimiškas sudėtingas situacijas, patartų.

Taip pat verta geriau pažinti savo antrąją pusę, stebėti ar vertybės ir požiūris į ateitį sutampa (klausimai kuriuos galima aptarti drauge prieš santuoką).

Sakoma, jog draugą pažinsi nelaimėje. Palanku prieš santuoką ištrūkti iš savo komforto zonos, kad sudėtingesnėse situacijose galėtume pamatyti tikrąsias žmogaus savybes. Tam puikiausiai tinka žygiai, savanorystė, kelionės (pvz. į kalnus) ar pan…

!Suprantantama nereiktų būti pernelyg reikliems, juk kiekvienas turime trūkumų.

Esame tarsi šlapios malkos…

Teisingos žinios

Gyvenimo tiesų suvokimas yra svarbus bet dar svarbiau gebėti jas pritaikyti praktikoje.

Šiais laikais atsiranda daugybė kliūčių mūsų dorybingam elgesiui. Apsupdami save vertinga informacija, bei palaipsniui formuodami teigiamus įpročius galime tapti atsparesni neigiamiems aplinkos bei informacijos veiksniams. Dvasinės žinios visais laikais padėdavo žmonėms sunkiose situacijose. Suteikdavo išminties kaip pasielgti teisingai. Senovės raštų studijos moko susitaikyti su tuo ko pakeisti negalime. Manau, nereiktų laukti kol pateksime į bėdą, o po truputi kaupti dvasinę išmintį kasdien iš šventrasčių ar dvasingų žmonių. 

Ištikimybė

Senovėje ištikimybė buvo laikoma dideliu turtu. 

Ištikimybė galima išskirti kaip: fizinę, moralinę ir minčių.

Fizinė ištikimybė yra svarus faktorius leidžiantis išlaikyti psichologinę pusiausvyrą žmogui. Kadangi lytinės sueities metu subtilus ryšiai tarp vyro ir moters pasilieka visam gyvenimui ir veikia juos net kartu neesant.

Neabejoju, jog kiekvienas esate girdėję ir apie telegonijos efektą. Faktai ir išvados yra akivaizdūs todėl čia komentarai nereikalingi 🙂

Koks gražus būna gyvenimas, jei padarai ką nors gera ir teisinga. – Fiodoras Dostojevskis

Palikti komentarą