Filosofija. Psichologija. Sveikata | Šventraščiai

Bebaimiškumas ir Religija

Bebaimiškumas ir Religija

Negaliu daugiau čia pasilikti temsta mano sąmonė, galvoje pinasi mintys. O Krišna, demono Kešio nugalėtojau, priešais regiu tiktai nelaimes.

Komentaras: Nerimo apmtas Arjuna jau nebepajėgė toliau būti kautynų lauke, dėl dvasios silpnumo aptemo jo sąmonė, Pernelyg stiprus potraukis materialiems dalykams įstumia žmogų į sumaištį, baimė ir proto pusiausvyros nebuvimas būdingas tiems žmonėms, kurie pasiduoda materialiam sąlygų poveikiui (SB 11.2.37).

Kaip išsiugdyti bebaimiškumą ?

„Bebaimiškumas tai sugebėjimas įveikti baimes. Yra įdomus gyvenimiškas pavyzdys, kai žmogus išplaukęs į jūrą patenka į audrą ir visai įgulai tenka sunkiai darbuotis denyje. Jureivis matydamas kaip didelės bangos plauna denį-  išsigąsta ir pradeda panikuoti. Jūros liga sunkią būsena sustiprina. Įsikibusį į stiebą, bijantį, kad gali iškristi per bortą jį sukausto baimė ir siaubas- jis nieko negali padaryti. Staiga pastebi, jog visa komanda tiesiog dirba. Vienas komandos narys prieina ir sako:

-Ko stovi, eik dirbti!– Tuomet žmogus pradeda darbuotis ir pamiršta baimes. Būtent tai vadinama bebaimiškumu, kuris  pagrįstas savo pareigos vykdymu. Jeigu mes išauklėti tokioje sąmonės būklėje, tuomet tampame bebaimiai. Baimes patiria visi, tai normalu, tačiau reiktų stengtis jas įveikti. Jeigu išsiugdysime atsakomybės ir pareigos jausmą tapsime drąsiais, o tai svarbu kiekvienam, o ypatingai vyrams.”

vedicscience

Kaip atsikratyti baimės prieš religiją ?

„Žmonės bijo Dievo, nes nesupranta,- tai neretai melaginga, prieštaringa, ūkanota ir nežinoma tema. Jie bijo, jog gali prarasti potraukį materialiam pasauliui bei sėkmei. Mūsų supratimu religija,- tai pavojingas ir prieštaringas reikalas. Aš asmeniškai nieko bendro su ja nenoriu turėti. Noriu turėti santykius tik su Šventais žmonėmis, kurių žinau kad yra. Ir tai mano interesas. Bet pačiai religijai jokio susidomėjimo neturiu. Nesvarbu kokia konfesija, svarbios man yra paties žmogaus savybės.”

Kad atsikratyti baimės, reikia turėti reikalų ne su pačia religija o su šventais žmonėmis.

„Religija tai Dievo įsakymai jie neturi nieko bendra su mūsų pilietybe. Svarbu mūsų gyvenimo būdas.”

Palikti komentarą