Filosofija. Psichologija. Sveikata | Šventraščiai

Dievas viską sutvėrė tobulai

Dievas viską sutvėrė tobulai

Dievas viską sutvėrė tobulai

Žmonės išsižadėjo Dievo sukurtos tobulos harmonijos, kuri būdinga kaimo rojui. Gyvenimą miestuose, perpildytą triukšmo, teršalų, nusikaltimų ir skurdo, galima laikyti šio išsižadėjimo pasekme.

Įvairių Krišnos galių dėka vyksta nuostabūs reiškiniai: voras mezga perregimus tinklus, kolibriai skraido atbuli, vikšras virsta peteliške.Viešpaties meniškumą ir skonį galima įžvelgti nepaprasto grožio paukščiuose – papūgose, povuose ir flaminguose. Taip pat galime matyti, kaip veikia daugybė Jo praktinių energijų. Medžiai aprūpina pasaulį gaiviu oru, gausiai brandina vaisius, suteikia pavėsį ir prieglobstį. Jie net savo kūnus atiduoda kurui. Lietus maitina dirvą ir teikia švarų gėlą vandenį. Saulė šildo ir nokina vaisius, o naktį vėsinantys mėnulio spinduliai suteikia daržovėms skonį ir aromatą.

Karvė yra šventa ir labai brangi Krišnai. Indijoje ji gerbiama kaip motina. Misdama paprasčiausia žole ir vandeniu, romioji karvutė duoda mums pieną, grietinę, sviestą, ghi, sūrį ir jogurtą. Iš šių produktų galime paruošti gardžiausius patiekalus nežalodami gyvūnų.

Vedos, kaip ir visi šventieji raštai, moko mus rūpintis gamtos ištekliais. Jos rekomenduoja ahimsą (prievartos atsisakymą) ir perspėja apie grėsmę, kurią sukelia tarša, atliekos bei miškų iškirtimas. Žemė priklauso Dievui ir gali aprūpinti visus gyventojus. Mahatma Gandis sakė: „Visko pakanka kiekvieno poreikiams, bet ne godumui patenkinti“.

Mes, žmonės, galime mėgautis gamtos dovanomis, kurios teikia mums sveikatą ir laimę.

Karvutės duoda pieną, bitės neša medų, ir galbūt greitai išauš diena, kai mes nebepriklausysime nuo pinigų. Ekonominis savarankiškumas taps mūsų realybe.

http://dhirasantagoswami.com/

Karvių ir Jaučių globos grupė Lietuvoje https://www.facebook.com/groups/222120035221103/

Palikti komentarą