Filosofija. Psichologija. Sveikata | Šventraščiai

Rathajatra Vilniuje apžvalga ir padėka prisidėjusiems 2019 

Rathajatra Vilniuje

Rathajatra Vilniuje apžvalga ir padėka prisidėjusiems 2019

Šeštadienį, rugsėjo 7 dieną, Vilniečius nustebino Lietuvos Krišnos sąmonės Bendrijos (populiariai vadinamos Hare Krišna judėjimu) narių surengta  šventė „Džiaugsmo fiesta – Rathajatra“.

 

Šventė prasidėjo 15 val. S. Moniuškos skvere, šalia Mokytojų namų. Buvo atliekamas Vedinis ritualas – Arati, kuris kaip teigė  šventikai yra tarsi palinkėjimas geros sėkmės vilniečiams ir miesto svečiams.  Vėliau  per miestą pajudėjo paradas su papuoštu dideliu ir spalvingu vežimu. Šis vežimas buvo tempiamas Vilniaus, Vokiečių, Rotušės, Didžiąja, Pilies gatvėmis, Katedros aikšte ir Gedimino prospektu iki Kudirkos aikštės ilgomis virvėmis. Parado metu daugybė žmonių šoko ir dainavo. Prie eisenos vežimo traukimo galėjo prisijungti visi norintys, o trumpuose sustojimuose miestiečiai buvo supažindinti su Krišnos sąmonės filosofija bei simboline vežimo traukimo prasme.

Vienas iš šventės organizatorių Saulius Domarkas pakalbintas dalinosi gražia vizija:

„Ši šventė labai simboliška. Ji peržengia religinius ir kultūrinius skirtumus bei nesutarimus. Puryje, Orisos valstijoje, Indijoje, ši šventė vyksta tūkstančius metų ir kasmet sutraukia milijonus hinduistų, musulmonų, budistų ir krikščionių. Ši šventė kviečia mus atsigręžti į savo vidų ir joje atrasti gėrį, taiką ir meilę“.

Rathajatra Vilniuje

Šeštadienį V. Kudirkos aikštė daugiau nei 3 valandoms pavirto į stebuklingą šalį, kurioje kiekvienas galėto patirti senovės vedinės kultūros žavesį, bei išgyventi grožio gėrio ir meilės puoselėjamas vertybes, kuriomis ir buvo užpildyta visa koncertinė programa. Koncerte dalyvavo žinomi Lietuvos ir užsienio šalių atlikėjai. Programa prasidėjo Justinos Ližaitienės (Rajyashree Ramesh scenos meno ir šokio teatro akademijos šokėjos ir mokytojos) bei jos mokinių Pietų Indijos klasikiniu Bharatanatyam stiliaus šokiu. Toliau džiugiai visus stebino ir naują dainą atliko Kupido (Voldemars Petersons), jam gražiai akomponavo žavi smuikininkė Urtė. Edgaras Lubys sudainavo kelias dainas, kurių viena, apie vasarą, ypatingai patiko susirinkusiems. Žmonės pakilo nuo suolų ir drąsiai šoko prie scenos prisimindami šiltojo sezono įspūdžius. Tradicinius indiškus šokius taip pat atliko Gauranataraja (Latvija). Šis neįtikėtiną charizmą turintis atlikėjas iš Rygos pritraukė visų dėmesį grakščiais judesiais. Koncerto kulminacija buvo Ievos Zasimauskaitės pasirodymas. Įsimintinai žavus epizodas buvo, kai viena iš gerbėjų visai spontaniškai atsidėkodama uždėjo dainininkei gėlių girliandą ant kaklo.  Koncertą Ieva pabaigė romantiška meditacija į senovės mantros garsus.

Vienas iš šventės organizatorių Evaldas Palskys apie įvykųsi renginį sakė :

„Tikiuosi, jog pavyko perteikti šventės nuotaiką tinkamai ir kiekvienas galėjo pamatyti kokie nuostabūs Dievą pažinti ir santykį su Juo sukurti siekiantys žmonės yra,  bei kaip gražiai jie sugeba bendradarbiauti drauge,- būtent jų visų savanoriškomis pastangomis įvyko šis unikalus renginys“.

Renginys anot organizatorių praėjo sklandžiai, paklausti apie tokio renginio siekius, jie šypsodamiesi svajojo, jog kažkada šis rathajatros (vežimų) festivalis daugeliui miestiečių taps vienas laukiamiausių įvykių Lietuvoje bei suteiks progą skirtingų religijų žmonėms šokti ir dainuoti drauge!

Rathajatra Vilniuje 2019-24

Norime padėkoti visiems, prisidėjusiems prie šventės “Džiaugsmo fiesta – Rathajatra 2019”

 • Ačiū visiems, su kuriais turėjau galimybę bendradarbiauti šio unikalaus projekto planavime (www.rathajatra.lt). Ypatingai visai komandai, su kuriais galvojome, svajojome, diskutavome, juokėmės, ir gal net kartais barėmės. (Dojal Govindai pr., Šatakulai pr., Gaura Krišnai pr., Šjamanandai pr, Tomui, Evelinai, Mildai, Gandharvikai dd, Egidijui, Algiui, Lalitai, Aurintai, Jašoda Kundai dd bei Gytautui) Ačiū Jums už kantrybę, pagarbą, palaikymą ir pasitikėjimą, – iš ties buvo geras ir nepamirštamas laikas drauge!
  Taip pat dėkoju už idėjas bei patarimus, kuriuos tikiu, jog bent jau dalinai pavyko įgyvendinti: Sanaka Kumarui pr., Akšajai Krišnai pr., Vladui Linauskui, Anandai Gaurangi dd, Vitalijui Litvinenko bei kitiems..
  Visiems rėmėjams, kurie aukojote pinigus, gėles, vaisius… Ypatingai Ačiū Ramūnui, Augustinui, Nritja Gopalui pr. už ženklų indėlį į gražesnį bhaktų įvaizdį miesto šventėje!
 • Ačiū visiems Lietuvos bhaktams, kurie atvyko tiek iš Kauno, Klaipėdos, Pajieslio, Kelmės, Druskininkų, Ukmergės ir kitų bendruomenių bei centrų šalyje.
 • Ačiū visiems Dievo broliams kad palaikė šią ISKCON narių organizuojamą rathajatros šventę ir atvykdami ją padarė dar gražesnę! Ačiū Madhuri Kundž Ašramui, Narayana Gosvami Ašramui,bei kitų GM sangų dalyviams; Taip pat dėkui tradicinių linijų vaišnavams, jog buvote drauge! Džiugu, jog Krišnos sąmonė Lietuvoje pasiekė tokį etapą kai visi drauge galime šlovinti Viešpatį taip rodydami nuostabų bendradarbiavimo ir supratimo pavyzdį!

 • AČIŪ Vasantai, Bhišmai, Akila Bhandu, Anirudhai pr. ir visiems kitiems! Sunku nusakyti kiek daug džiaugsmo ir meilės įnešėte į šventę,- dėkui labai, tai iš ties istorinės akimirkos Lietuvoje! Viliuosi, jog sąmoningumo ribos tik plėsis ir ateityje!

Bhaktai kartu

 • Taip pat didžiausia pagarba Lietuvoje gyvenantiems JŠ Dhirašantai Das Gosvamiui ir JŠ Ananda Vardhanai  Maharadžui, kurie savo buvimu jau įkvepia visus būti kiek įmanoma geresniais, atsakingesniais savo dvasinėms praktikoms bei dėmesingesniais visoms gyvoms būtybėms!

JŠ Dhirašanta Das Gosvami ir Rathaj

 • Ačiū visiems kirtanijoms, kurie visos eisenos metu dainuodami ir grodami leido kiek giliau panirti į Šventus Vardus! Ypač Ašvini Kumarai pr. , Sanatanai pr.,  Omkarai pranai pr., Gopalui pr. bei Nadija Bihariui pr., jog jais rūpinosi bei prižiūrėjo bendrą tvarką!

 • Ačiū visai vežimo komandai: Vraja Rūpai pr.,  Laurynui,  Antanui bei kitiems bhaktams, prisidėjusiems prie jo konstravimo bei atvežimo darbų. Ypatingai ačiū Vradža Valabhai pr. už entuziazmą ir įkvėpimą!
 • Ačiū labai Mildai ir jos nuostabiosioms pagalbininkėms (Evelinai, Arjanai ir kitoms) už ypatingai gražiai dekoruotą altorių ant scenos bei kitus puošimo darbus!
 • Ačiū Virėjams, kurie leido visiems miestiečiams pasivaišinti ir įsitikinti koks skanus gali būti su meile pagamintas maistas. Dėkoju Narenderiui už nuostabią tarnystės nuotaiką, Bhišmai pr., Renuka Sutai pr., Vradža Gopikai dd, Algiui, Marijai, Jašoda Kundai dd, Uddharana Dattai pr., bei restoranui „Holigans“ už gardžias vaišes!
 • Labai džiugu, jog koncertinėje programoje sutiko dalyvauti gausus skaičius Lietuvos ir pasaulyje žinomų atlikėjų! Ačiū Justinai Ližaitienei (Rajyashree Ramesh scenos meno ir šokio teatro akademijos šokėja ir mokytoja) bei jos mokinėms už parodytą Pietų Indijos klasikinį Bharatanatyam stiliaus šokį. Ačiū Kupido (Voldemars Petersons), ir jam nuostabiai akompanavusiai smuikininkei Urtei. Ačiū Edgarui Lubiui (Akhila Bhandu pr.) už nuotaikingas dainas. Ačiū šokėjui Gauranataradžui už savo pasirodymus. Labai ačiū Ievai Zasimauskaitei (Jašoda Maji dd) už labai mielą pasirodymą. Ačiū Jiems labai labai! Taip pat ir Egidijui už nuotaikingai pravestą renginį!
 • Ačiū labdaros fondui „Harė Krišna Maistas kūnui ir sielai“ ir Trišakti dd už pagalbą organizuojant Prasado dalinimą; Ačiū gausiam prasado dalintojų būriui!

 • Ačiū Visai Krišnos Gėlyno komandai, už su meile užaugintus gvazdikėlius bei kitas gėles, puošusias šventę!
 • Ačiū Ričardui bei Gytautui už nuostabiai sukurtą erdvę vaikams!
 • Ačiū Advaitai Čandrai pr. bei „Dvarakos“ komandai už pagalbą, palapinę bei gėles. Labai dėkui, jog prisijungėt!
 • Ačiū Tomui, jog labai atsakingai ir rūpestingai prižiūrėjo bendrą tvarką šventėje!
 • Ačiū matadži Rasa Prijai, kad taip nepaprastai gražiai papuošė Viešpačius! Algiui, kad saugiai jas atvežė iki Mokytojų namų; Damodarai pr., kad atvežė į Lietuvą iš Rygos!
 • Ačiū Vyteniui, Ingai bei Raimondui už pagalbą transportuojant daiktus!
 • Ačiū nuostabioms laikinų tatuiruočių dailininkėms matadži Nrisinga Rupini, Lalitai ir Redai, jog papuošė miesto svečius, taip pat Gabrielei ir kitoms merginoms už pagalbą puošiant sariais visas norinčias;
 • Ačiū Astrologui Nitjananda Ramui pr. už profesionalias konsultacijas ir galimybę susipažinti su šia išmintimi artimiau.
 • Ačiū Govinda Anandai pr. už knygų staliuko organizavimą ir suteiktą galimybę miestiečius supažindinti su senovės išmintimi!
 • Taip pat labai ačiū Vilniaus miesto savivaldybei už galimybę rengti renginį bei policijai už visą pagalbą eisenos metu, iš ties buvo nemažai iššūkių pravažiuoti siauromis gatvėmis!
 • Aišku, labai didelis AČIŪ kiekvienam, kuris atėjo, traukė vežimą bei dainavo kartu! Buvo nepamirštama!
 • Ačiū Fotografei Evelinai už nepamirštamas akimirkas iš šventės, kurias galite pamatyti čia – https://www.facebook.com/pg/RathajatraVilnius/photos/?tab=album&album_id=129304355085380
 • Ačiū Gaura Krišnai pr. už iš ties profesionalią transliaciją! Virgiui, Vitalijui ir visai scenos, garso ir šviesų komandai! https://www.youtube.com/watch?v=9eUWxArjMQI&t

Jeigu kas norėtų paaukoti būsimoms Rathajatroms, maloniai lauksime! Tikslas būtų surengti dar didesnę šventę su dar įspūdingesne eisena, koncertine programa bei gausesnėmis vaišėmis Vilniaus žmonėms, taip  parodant, kokie nuostabūs yra bhaktai, ypač kai jie bendradarbiauja tarpusavyje!
Norintys paremti renginį galite paaukoti į vieną iš mūsų sąskaitų (mokėjimo paskirtyje nurodant “Rathajatrai”):

Vilniaus Krišnos sąmonės religinei bendruomenei
Swedbank banke LT177300010118511925
SEB banke LT107044060001303307

Galima pasidžiaugti, jog šiai dienai surinkta paaukojimu pakankamai, jog Šventė atsipirktų! Ačiū dar kartą visiems gausiai prisidėjusiems! Šventės finansinį pliusą naudosime kitų metų Rathajatroms! Tad sekite naujienas!

Taip pat nuolankiai prašau jūsų atsiliepimų bei nuomonių, kuriu lauksiu el. paštu [email protected] arba tel.: +37067764070

Daugiau informacijos bei naujienas sekti galite:
www.rathajatra.lt www.rathayatra.lt
Facebook puslapyje Rathajatra Vilnius

Dar kartą ačiū! Visiems už tarnystes ir savanorystes! Pats Krišna „Bhagavad- gitoje“ sako:
„Tiems, kurie su pasiaukojimu ir meile visada Man tarnauja, Aš suteikiu supratimą, kuris atveda juos pas Mane.“ (BG 10.10)

Tad mielai kviečiu visus drąsiai jungtis prie „Rathajatra 2020“ savanorių komandos! Bendradarbiaujant tarpusavyje galime padaryti daug daugiau negu atskirai bei taip nudžiuginti Šrilą Prabhupadą!

Rathajatra Vilniuje

Įspūdžiai ir akimirkos iš Indijos kultūros festivalio Rathajatra 2018 Vilniuje

Palikti komentarą