Filosofija. Psichologija. Sveikata | Šventraščiai

Įspūdžiai ir akimirkos iš Indijos kultūros festivalio Rathajatra 2018 Vilniuje

Įspūdžiai ir akimirkos iš Indijos kultūros festivalio Rathajatra 2018 Vilniuje

Lietuvos Krišnos sąmonės Bendrijos (populiariai vadinamos Harė Krišna judėjimu) pasekėjai 2018  birželio 25 – 30 dienomis rengė turą po Lietuvos didžiuosius miestus. Indijos kultūros festivalio tikslas – geriau supažindinti Lietuvos žmones su gilia Indijos kultūrine-dvasine tradicija ir išmintimi.

Festivalyje dalyvavo garbės svečiai iš Indijos – Madhavananda Das ir iš Pietų Afrikos Respublikos – Bhakti Čaitanja Svami (Bhakti Caitanya Swami), kurie Lietuvoje skaitė paskaitas, atsakinėjo į klausimus.

Indijos festivaliai vyko šiuose miestuose:

Birželio 25 d. – Kaune,

Birželio 26 d. – Alytuje,

Birželio 27 d. – Vilniuje,

Birželio 28 d. – Trakuose,

Birželio 29 d. – Mažeikiuose,

Birželio 30 d. – Klaipėdoje ir Palangoje.

Vilniuje Indijos festivalis prasidėjo trečiadienį, 16 val. Rotušės aikštėje. Žiūrovai pamatė tradicinę Rathajatros ceremoniją, kurios metu už ilgų virvių bus tempiamas didžiulis spalvingas vežimas su Dievybėmis. Procesija judėjo Rotušės aikšte, Pilies gatve iki Katedros aikštės ir nuo jos Gedimino prospektu iki Kudirkos aikštės, kur 18.30 val. prasidėjo koncertinė-kultūrinė programa.

Koncerte dalyvavo žinomi atlikėjai: Ieva Zasimauskaitė, Edgaras Lubys, skambėjo tradicinės indiškos dainos ir Vedinės mantros. Kultūrinės programos metu buvo galima pasikonsultuoti su Lietuvoje jau išpopuliarėjusių Vedinės astrologijos specialistais, pasidaryti laikiną chną tatuiruotę, pasimatuoti ir nusifotografuoti su indiškai drabužiais, visi svečiai buvo vaišinami tradiciniai patiekalais (prasadu).

Šis jau daugelį metų vykstantis kasmetinis Indijos kultūros festivalis „Rathajatra“ kiekviename mieste pritraukia šimtus žmonių. Vilniaus Krišnos sąmonės bendruomenės atstovas Saulius Domarkas sako: „Ši šventė labai simboliška. Mūsų visų širdyse yra Dievo formos skylė ir mes ją bandome užkaišyti pačiais įvairiausiais dalykais, bet nei vienas iš jų iki galo nepatenkina širdies. O čia mes tarsi pasodiname Dievą į savo proto, savo minčių vežimą ir nuoširdžiai kviečiame Jį į apsigyventi širdies šventykloje.“

Indija – ne tik įvairiausias patirtis dovanojanti šalis, bet ir kraštas, saugantis tūkstantmetes vedų tradicijas, išmintį ir kultūrą. Pamatyti, pajusti ir pažinti visa tai kvietė Indijos kultūros festivalis- Rathajatra 2018, kuris aplankė skirtingus Lietuvos kampelius – nuo sostinės iki pajūrio.

Indijos tradicija pasakoja, kad kas tempia už virvės vežime sėdintį sėkmės deivės Lakšmės sutuoktinį, nugalės visas kliūtis ir pasieks savo tikslus. Į tokį festivalį nedideliame Purio mieste Rytų Indijoje susirenka milijonai žmonių, trokštančių sėkmės deivės palankumo.

Ratha Jatra arba Vežimų festivalis – vienas seniausių ir įspūdingiausių festivalių pasaulyje. Jis prasidėjo Džaganatha Purio mieste, Indijoje, prieš 5 000 metų. Ten vykstančiame festivalyje kiekvienais metais dalyvauja milijonai žmonių. Žmonės, trokšdami išvysti festivalį, ten lipa ir ant gretimų namų pastatų. Šis pribloškiantis renginys kiekvienais metais vyksta visame pasaulyje, taip pat ir Europos miestuose. Londone jo metu žmonės visiškai užtvindo miesto centrą, ypač Trafalgaro aikštę. Šios šventės vežimai nėra paprasti, kokius matome kaimuose: Indijoje jie siekia iki 14 metrų aukščio ir primena nedideles šventyklas. Šiuos vežimus virvėmis tempia patys žmonės.

Ratha Jatros vežimų festivalis yra meilės Dievui šventė. Jos metu į miestų gatves išrieda vienas arba trys didžiuliai vežimai, kuriuose sėdi trys Dievybės: Džaganatha, Baladeva ir Subhadra. Viešpats Džaganatha – pati džiaugsmingiausia Dievo forma: Jo akys išsiplėtusios iš meilės, šypsena tęsiasi per visą veidą ir net rankos susitraukusios į kūną iš malonumo, matant Jį šlovinančius atsidavusius žmones. Džiaugsmas užlieja ir kiekvieną dalyvaujantį festivalyje: skambant Harė Krišna mantrai, būgnams, cimbolams ir kitiems instrumentams, žmonės šoka iš laimės, ta nuotaika užkrėsdami ir praeivius. Žmonės dažnai nustemba ir nušvinta – niekada nėra matę tiek tikro džiaugsmo, nors ši šventė švenčiama be jokių svaigalų.

Vykusios Šventės programa: 2018 

https://lnk.lt/video/ziurek-rytas-su-lnk-96/36910 nuo 1:25:00

Nuotraukos iš šventės:

Albumas facebook’e (nuotraukos darytos Evelinos);

Albumas facebook’e (nuotraukos darytos BCSM);

Straipsniai

Lrytas.lt Parašė apie artėjančią šventę: Indijos kultūros festivalyje- proga pelnyti sekmės deivės palankumą
lrt.lt Pasidalino apžvalginėmis naujienomis ir festivalį įvardino kaip spalvingą ir džiuginantį;

http://balarama.lt/lietuvoje-vyks-vienas-seniausiu-ir-spalvingiausiu-festivaliu-pasaulyje/

Smagu matyti jog pati bendruomenė yra gyva ir visa organizacija vyko tik bendruomenės narių pagalbą; išplėstą padėkų sąrašą galima matyti čia:

Padėkos prisidėjusiems prie Šventės  (paspausti ant nuorodos);

stuti-pradurbhavam prati-padam upakarnya sadayah

daya-sindhur bandhuh sakala jagatam sindhu-sutaya

jagannathah svami nayana-patha-gami bhavatu me

(ištrauka iš Sri Jagannathastakam)

“Kai Viešpats Džaganatha važiuoja savo Rathajatros vežime, kiekviename žingsnyje, dideli brahmanų sambūriai garsiai kartoja mantras ir dainuoja giesmes Jo malonumui. Girdėdamas brahmanų giesmes, Viešpats Džaganatha tampa labai palankiai nusiteikęs jų atžvilgiu. Jis – malonės vandenynas bei tikrasis visų pasaulių draugas. Tegul Džaganath Svami kartu su savo palydove Lakšmi, gimusia iš nektaro vandenyno, būna mano regėjimų objektas.”

Viešpats Čaitanja Mahaprabhu prieš 500 metų kartu su savo palydovais šoko ir dainavo priešais maloningąsias Džaganathos dievybės. Ir visa tai tam, kad kuo daugiau žmonių išvystų Viešpatį, išgirstų jo Šventą vardą ir susipažintų su ištikimais jo atsidavusiais.

Galimybė paremti festivalį

Kiekvienas yra pamokslautojas

Kasmet vykstantis Padajatros festivalis – šventė Viešpaties Džaganathos džiaugsmui. Giedodami Jam, šlovindami ir stengdamiesi Jį patenkinti, dalinamės malone su visais, kurie išvysta vežimą kartu su besišypsančiomis Dievybėmis. Privalome atminti, kad eisenų metu visi kartu ir kiekvienas atskirai užsiimame pamokslavimu. Vaišnaviška apranga, šypsenos, ėjimas tvarkingomis kolonomis, džiaugsmingas įsitraukimas į Švento Vardo giedojimą ir šokį Jagannath‘os malonumui – visa tai kuria šventę Viešpačiui. Kviečiame visus prisijungti ir kelias valandas festivalio metu skirti Jam visą savo dėmesį, kalbas ir kitas su Harinama nesusijusias veiklas atidėjus vėlesniam laikui. Juk proga užsiimti tokia išskirtine tarnyste pasitaiko tik kartą per metus. Pats Šrila Prabhupada yra pasakęs:„…Pamatę Džaganathos Dievybes vežime ir kaip Čaitanja Mahaprabhu kartodami Harė Krišna, dalyvaudami šiame festivalyje, kitame gyvenime sugrįšite atgal namo, atgal pas Dievą. Taip teigia mūsų Vediniai šventraščiai…“(iš Rathayatros spaudos konferencijos 1970 m. liepos 4 d., San Franciske)

Norėdami gauti daugiau informacijos apie tai, kaip galite asmeniškai prisidėti prie Rathayatros sėkmės, tarnysčių, aukojimo ir kitais su festivaliu susijusiais klausimais kreipkitės į Ananda Gaurangi dd: telefonu +370 662 90468 ar el. paštu [email protected]

Kodėl verta paremti “Padajatra Lietuva” festivalius? (KOMENTARUOSE PARAŠYKITE SAVO PASIRINKIMĄ).

– Gausite Viešpaties Džaganathos malonę.
– Paremsite tarnystę Viešpačiams Džaganathai, Baladevai ir Subhadarai: jiems perkame gėles, gaminame, puošiame.
– Prisidėsite prie festivalio svečių vizito Lietuvoje.
– Sudarysite galimybes didžiulei grupei bhaktų aplankyti miestus visoje Lietuvoje ir suorganizuoti masinius pamokslavimo renginius, kurie paliks gilų įspūdį Lietuvos žmonių širdyse.
– Padengsite minimalias kito bhakto išlaidas, dalyvaujant festivalyje (kelionės ir maisto išlaidas), kurios nesiekia net 20 Eur per dieną. Remiami dalyviai intensyviai užsiima tarnyste, ypač platinant Šrilos Prabhupados knygas ar padedant organizuoti festivalį.

Nedvejokite! Net ir nedidelis paaukojimas yra labai svarbus.

Banko rekvizitai Padajatros festivaliui paremti:
Gavėjo pavadinimas VŠĮ KRIŠNOS FESTIVALIAI
Gavėjo kodas 304368084
Gavėjo adresas Savanorių pr. 37, LT-44255 Kaunas
Gavėjo sąskaita LT80 7300 0101 5208 2685
Gavėjo bankas „Swedbank“, AB
Mokėjimo paskirtis Parama Padajatros festivaliui

Rathajatra 2019

Yra galimybė paremti Vilniuje vyksiančias Rathajatros šventes

Norintys paremti būsimus Rathajatros renginius, kad galėtume paruošti daugiau vaišių (prasado) bei padalinti knygučių visiems ateinantiems galite paaukoti į vieną iš mūsų sąskaitų (mokėjimo paskirtyje nurodant “Rathajatrai”):

Vilniaus m. Krišnos sąmonės religinei bendruomenei
Swedbank banke LT177300010118511925
SEB banke LT107044060001303307

Norinčius prisidėti prie renginio kviečiame susisiekti +37067764070 (Evaldas)

Taip pat nuolankiai prašau jūsų atsiliepimų bei nuomonių, kuriu lauksiu el. paštu [email protected]

Daugiau informacijos:

Ačiū!

Rathajatra Vilniuje apžvalga ir padėka prisidėjusiems 2019 

Rathajatra Vilniuje apžvalga ir padėka prisidėjusiems 2019 

Palikti komentarą