Filosofija. Psichologija. Sveikata | Šventraščiai

Viešpaties Narisimhadevos apsireiškimo šventės 2020 apžvalga

Narasimha šventė 3

Viešpaties Narisimhadevos apsireiškimo šventės (kuri vyko 2020 metų gegužės 6 dieną, trečiadienį) proga bhaktai paruošė išskirtinę programą, kurią transliavo internetu. Taip pat visų laukė nuostabios vaišės. Prasado buvo išdalinta virš 190 porcijų!

Karantino iššūkis

Ši šventė ypatinga tuo, jog ją rengti reikėjo atsižvelgiant į Lietuvoje paskelbtą karantiną dėl korona viruso. Nors religinėms organizacijoms nėra taikomi kokie tai griežti apribojimai, tačiau atsižvelgiant į bendras karantino taisyklės neleidžiančias burtis didesnėms grupėms, bei rekomendacijas saugoti savo ir aplinkinių sveikatą Vilniaus Šventykla priėmė sprendimą kaip įmanoma griežčiau laikytis visų Valstybės rekomendacijų kovojant su virusu. Į Šventyklą karantino laikotarpiu patekti gali tik tarnystes/ savanorystes susijusias su būtiniausiu šventyklos funkcionavimu bei Dievybių garbinimu turintys asmenys. Todėl buvo išties didelis iššūkis kūrybinei grupei rasti sprendimus, kaip paminėti artėjančią Viešpaties Narisimhadevos Šventę.

Nematytas šventės scenarijus

Viešpaties Nrisimhadevos apsireiškimo šventės proga bhaktai paruošė išskirtinę programą, kurią transliavo internetu. Didžiausias išskirtinumas tame, jog buvo sumanyta šventės dieną padaryti tiesioginę transliaciją, kurios metu pagrindiniai šventės herojai Viešpats Narasimha ir Jo atsidavusysis Prahlada lanko bhaktus. Likus kelioms dienoms buvo nutarta surepetuoti kelias sunkesnes scenas. Susitikus paaiškėjo, jog yra per daug rizikinga viską daryti tiesiogiai, ko pasekoje buvo nuspręsta didžiąją dalį scenų nufilmuoti iš anksto. Filmavimai ir bhaktų entuziazmas nesustojo nuo pat ryto iki nusileidžiant saulei. Komanda darbavosi tris dienas juokaudami ir ieškodami geriausių techninių sprendimų.

Vaišės į namus

Neatsiejama Vaišnavų švenčių dalis yra su meile pagamintas ir Dievui paaukotas maistas,- Prasadas. Gausios vaišės buvo planuojamos rengti ir šį kartą.

Prasadas per Viešpaties atėjimo šventes susilaukia didelio dėmesio ir todėl, kad tomis dienomis bhaktai dažniausiai pasnikauja iki pat vakaro 🙂

Iniciatyvinė grupė nutarė jog pagamintą prasadą reiktų šventės dieną (iš kart po tiesioginės transliacijos) pristatyti visiems norintiems tiesiai į namus, bei sudaryti galimybę atvykti į Šventyklą ir atsiimti gardumynus patiems. Buvo sukurta anketa, kurioje kiekvienas galėjo pasirinkti vieną iš dviejų galimybių (pristatymo į namus arba pasiėmimo Šventykloje). Norintys pasiimti patys galėjo pažymėti apie galimybę vaišes pristatyti netoliese gyvenantiems ir taip pat pareiškusiems norą gauti prasado bendruomenės nariams. Buvo pasistengta iškomunikuoti tarnystės ir bendruomeniškumo idėjas, kurios galimai dar labiau įkvėpė bhaktus nepamiršti kaimynystėje gyvenančių bendruomenės narių. Rezultatas gavosi labai gražus,- paruoštos ir rūpestingai supakuotos 175 porcijos savo gavėjus pasiekė sklandžiai. Šventės dieną buvo galima išgirsti labai daug gražių atsiliepimų, juokų bei pamatyti besišypsančias per kaukę akis.

Nesikuklinkite ir priimkite bhaktų pastangas nudžiuginti Jus, taip visi gausite neįkainojamą turtą.Bhaktai turės galimybę pasitarnauti, o Jus galimybę pagerbti Šri Krišnos Prasadą Narisimhadevos atėjimo proga.

Kreipimasis į bendruomenės narius facebook renginio nuorodoje

Svabu atkreipti dėmesį, jog ši Prasado pristatymo akcija tuo pačiu yra puiki proga kiekvienam susipažinti su kaiminystėje gyvenančiais bhaktais ir per tarnystę vienas kitams užmegzti šiltus santykius ar dar labiau sustiprinti jau esamus.

Kreipimasis į bendruomenės narius facebook renginio nuorodoje

Interaktyvi paskaita

Dar viena neatsiejama šventės dalis yra paskaita. Šį kartą buvo nutarta paskaitą transliuoti iš namų pasinaudojus “zoom” technologiniu sprendimu. Ši technologija leido norintiems ne tik pasiklausyti, bet ir užduoti klausimus. Suplanuota tema: “Ar Dievas lygus visiems?” žadėjo tam tikrą intrigą, ko pasekoje prisijungė daug žmonių. Svarbu pastebėti, jog pagrindinė transliacija vyko nuo 17:00 Youtube Nitai Gaurasundaros kanale https://www.youtube.com/user/NitaiGauraSundara , kurios metu technologijų pagalbą ir buvo parodytas fragmentas iš paskaitos- dvasinio bendravimo (sadhu sangos).

Galima būti kilmingu, turtingu, gražiu, asketišku, išsilavinusiu ar pasižymėti fizine galia, išvystytais jutimais, švytėjimu, įtakingumu, uolumu, intelektu bei mistinės yogos galiomis, bet aš manau, kad net visomis šiomis vertybėmis neįmanoma patenkinti Tavęs. Pamaloninti Tave galima tik su meile ir atsidavimu Tau tarnaujant. Taip pasielgė Gajendra, ir Tu buvai juo patenkintas.

Prahladas sako gražias maldas Narisimhai iš Šrimad Bhagavatam 7.9.8-10

Ačiū

Ačiū visai Narasimhadevos iniciatyvinei grupei, kuri technologijų pagalba (skype/ zoom) susitikdavo. Komanda planuodama šventę kartu juokėsi, mokėsi kantrybės, pasitikėjimo. Ačiū visiems prisidėjusiems, palaikiusiems, labai dėkui visiems rėmėjams. Džiugu, jog daugelį svajonių reikalavusių nestandartinių sprendimų pavyko įgyvendinti. Panašu, jog ateityje bus nemažai progų džiuginti bhaktus, tad norinčius mielai kviečiu jungtis į gražius projektus bei sekti naujienas apie galimybes savanoriauti!

Galimybės savanoriauti (pasitarnauti)

Kviečiame visus jungtis rengiant Vaišnaviškas Šventes. Susisiekti esant norui pasitarnauti ar turint idėjų galima su Evaldu  +37067764070

Visus karvučių globos entuziastus bei žmones kuriems svarbi neprievartos tema Lietuvoje ir pasaulyje kviečiame jungtis į Karvių ir Jaučių Globos grupę; Daugiau informacijos pas Vrajamohini d.d.  +37061886385 arba Evaldą +37067764070

Kviečiame savanoriauti  Labdaros valgykloje „Harė Krišna maistas kūnui ir sielai“ Daugiau informacijos pas Rytį +37068740931

Primename, jog artėja Rathajatros metas, apie šios šventes naujienas informacijos ieškokite facebook puslapyje Rathajatra Vilnius

Daugiau nuotraukų iš šventės:

https://www.facebook.com/gauranga.lt/photos/?tab=album&album_id=10158200338927485

Sekite naujienas Šri Šri Nitai Gaurasundara – Vilniaus Harė Krišna centro facebook puslapyje

Bei interneto svetainėje www.gauranga.lt

Sutemos

Jay Narisimha! Jay Prahlada!

Šis pranešimas, tai dar viena proga pašlovinti labai mielus žmones, kurių kompanijoje (didelės sėkmės ir nepriežastinės malonės dėka) galiu būti ir truputi laisvu laiku savanoriauti. Labai ačiū už tokią galimybę ir neįkainuojamą patirtį! Čitoje (nors tikriausiai tiktų pasakyti ir širdyje, arba prote, arba gyvoje esybėje, arba pasąmonėje,- žodžiu tas senovinis sanskrito žodis čia kaip tik tinka) liks patys gražiausi ir šilčiausi įspaudai (sanskaros (sanskrit.k.)). Visų šių nuotykių pasekoje vis dažniau aplanko jausmas, jog gyvenimas yra pakankamas. Ši nuotaika (bhava), yra labai maloni man pačiam. Galima tik įsivaizduoti kokioje palaimoje gyvena bhaktas, kuris kaip, kad Prahlada, visas mintis, kūną ir protą paaukojo Viešpačiui, kuris nuolat galvoja kaip džiuginti atsidavusiuosius, mokytojus ir Krišną, kuris neturi materialios motyvacijos ir nesiekia išsivadavimo. Tokios asmenybės iš ties retos. Tad net mažytis bendravimas su tokiomis asmenybės yra vertingesnis nei visi pasaulio turtai, šlovė ar pripažinimas sudėjus. Džiaugiuosi kiekviena akimirka praleista su tais, kurie siekia to Gražiausio Idealo! Ačiū!