Filosofija. Psichologija. Sveikata | Šventraščiai

“Ajurveda ir Vedinė psichologija” Paskaita Savęs pažinimo ir saviugdos praktikų dienoje 2020 10 24

Ajurveda

Ajurveda ir Vedinė psichologija

Mano kelias sąmoningesnio gyvenimo link;

Viskas prasidėjo seniai, kiek save pamenu, nuo pat vaikystės turėjau didelį troškimą išsiaiškinti ir suprasti kaip šis pasaulis, žmogaus protas veikia? Kokia yra gyvenimo prasmė? Kas bus po mirties… Tėvų, artimųjų ir mokykloje gauti atsakymai manęs (pamenu tuomet) netenkino.. troškimą tyrinėti ir studijuoti nuolat turėjau; bet rimčiau domėtis pradėjau maždaug prieš 10 metų. Viskas prasidėjo nuo sveikos gyvensenos temų, tuomet sekė labiau ezoteriškas tarpsnis, kol galiausia pradėjau domėtis kovos menais, įvairiomis religijomis iš kurių giliau išgyventi/ patirti teko krikščionybės grožį. Šiai dienai mano pagrindinis studijų ir praktikų objektas yra Gaudija Vaišnavų tradicija.

🌸Sveikatingumo temos visuomet buvo mano dėmesio horizonte, dažnai galvodavau kodėl žmonės serga, pyksta, įsiskaudina… Skaitydavau įvairią literatūrą, lankydavau užsiėmimus ir paskaitas, tačiau vis kažko trukdavo… Dauguma teorijų sveikos gyvensenos tarsi prieštaravo viena kitai… Galiausiai mano dėmesį patraukė ajurvedos mokslas. Ilgą laiką klausiau Anantaros, Torsuno, Aleksandro Chakimovo, Gadetskio, Ruzovo ir kitų nuostabių asmenybių paskaitų… Visgi studijuojant savarankiškai pritrūkau nuoseklumo, ko pasekoje nutariau studijuoti ajurvedos akademijoje. Tai buvo vienas geresnių sprendimų mano gyvenime. Per trejus metus teko pabaigti 3 kursus, susipažinti su nuostabiais žmonėmis. Trečio kurso metu pavyko išvykti į Indija ir pamatyti kaip šis senovės ajurvedos mokslas taikomas ten.

🌸Mus mokė nuostabūs daktarai: Partapas Chauhanas, jo sūnėnas Keshavas, Asta Keturkienė bei kiti atvykstntys lektoriai iš Džyvos instituto (Ajurvedos skyriaus). Esu labai dėkingas Jiems!

🌸Šiame pristatyme kalbu apie: Kas yra Ajurveda? Kokie Ajurvedos tikslai? Apie 5 elementus (Eteris, Oras, Ugnis, Vanduo, Žemė); Apie 3 došas (Vata, Pita, Kapha); Kas yra sveikata? 3 Gunas (Satva, Radžas, Tamas). Trumpai pristatau vedinės psichologijos temą: Vedų psichologija yra subtilesnė už šiuolaikinę, kadangi jos tyrimo objektai yra ne tik kūnas, protas ir juslės bet ir ego, intelektas, čita, Atma… Vedinė psichologija nusako kaip kiekvieną asmenį veikia maistas, aplinkiniai žmonės, šeima, visuomenė, laikas, praeitis… kokia yra kiekvieno prigimtis; Mano nuoširdi rekomendacija kiekvienam,- skaityti šventrašius, nes juose yra pateikta instrukcija kaip gyventi harmonijoje su visata bei kurti gražius santykius su Dievu. 🙂

🌸Ajurveda ir Vedinė psichologija. Savęs pažinimo ir saviugdos praktikų diena 2020 10 24 Pirma dalis Vykusio renginio facebook nuoroda: https://www.facebook.com/events/35846…

Kas iš pradžių atrodo nuodai, vėliau – tarytum nektaras ir tai kas pažadina žmogų savęs pažinimui yra dorybės gunos laimė. (Bg. 18.37)

Tegul visi būna laimingi! Te visi išsivaduoja iš ligų! Te sėkmė visus aplanko! Tegu niekas daugiau nebekenčia!