Asmeninis tinklaraštis apie senovės šventraščius, filosofiją, psichologiją ir sveikatą.

“Ajurveda ir Vedinė psichologija” Paskaita Savęs pažinimo ir saviugdos praktikų dienoje 2020 10 24

Ajurveda

Ajurveda ir Vedinė psichologija

Mano kelias sąmoningesnio gyvenimo link

Kiek save pamenu, nuo pat vaikystės turėjau didelį troškimą suprasti kaip šis pasaulis bei žmogaus protas veikia? Kokia yra gyvenimo prasmė? Kas bus po mirties… Tėvų, artimųjų ir mokytojų mokykloje gauti atsakymai manęs netenkino. Troškimą tyrinėti ir studijuoti turėjau visuomet, bet rimčiau domėtis pradėjau maždaug prieš 15 metų. Viskas prasidėjo nuo sveikos gyvensenos temų, tuomet sekė labiau ezoteriškas tarpsnis, kovos menai, energetinės praktikos. Galiausia pradėjau domėtis pagrindinėmis religijomis. Pasisekė išgyventi/ patirti krikščionybės grožį. Šiai dienai mano pagrindinis studijų ir praktikų objektas yra Gaudija vaišnavizmas, bei pagrindinės Vrindavano Rasik Sampradajos (Harivanš, Haridas, Harivjas).

Sveikatingumo temos visuomet buvo mano dėmesio horizonte, dažnai galvodavau: kodėl žmonės serga, pyksta, įsiskaudina… Skaitydavau įvairią literatūrą, lankydavau užsiėmimus ir paskaitas, tačiau vis kažko trukdavo… Dauguma sveikos gyvensenos teorijų tarsi prieštaravo viena kitai… Galiausiai mano dėmesį patraukė ajurvedos mokslas. Klausiau Anantaros, Torsunovo, Chakimovo, Gadetskio, Ruzovo ir kitų nuostabių lektorių paskaitų bei seminarų… Visgi studijuojant savarankiškai pritrūkau nuoseklumo, ko pasekoje nutariau studijuoti Ajurvedos akademijoje. Tai buvo vienas geresnių sprendimų mano gyvenime. Per trejus metus teko pabaigti 3 kursus, susipažinti su nuostabiais žmonėmis. Trečio kurso metu turėjau galimybę išvykti į Indiją ir ten pažinti šį nuostabų senovės ajurvedos mokslą.

Mus mokė nuostabūs daktarai: Partapas Čauhanas, jo sūnėnas Kešavas, Asta Keturkienė bei kiti atvykstntys lektoriai iš Džyvos instituto. Esu Jiems labai dėkingas!

Šiame video įraše išgirsite:

Kas yra Ajurveda? Kokie Ajurvedos tikslai? Apie 5 elementus (Eteris, Oras, Ugnis, Vanduo, Žemė); Apie 3 došas (Vata, Pita, Kapha); Kas yra sveikata? 3 Gunas (Satva, Radžas, Tamas).

Trumpai pristatau vedinės psichologijos temą:

Vedų psichologija yra subtilesnė už šiuolaikinę, kadangi jos tyrimo objektas yra ne tik žmogaus kūnas ir protas. Šventraščiai kalba apie žmogaus sielą (atma), netikrą ego (ahankara), intelektą (budhi), pasąmonę (čita). Vedinė psichologija nusako kaip kiekvieną asmenį veikia maistas, aplinkiniai žmonės, laikas, karma… kokia yra kiekvieno prigimtis ir gyvenimo prasmė;

Mano nuoširdi rekomendacija kiekvienam,- skaityti šventrašius! Senovės šventųjų raštuose yra pateikta “instrukcija” kaip gyventi harmonijoje su visata bei kurti gražius santykius su Dievu!

Ajurveda ir Vedinė psichologija. Savęs pažinimo ir saviugdos praktikų diena 2020 10 24 Pirma dalis Vykusio renginio facebook nuoroda: https://www.facebook.com/events/35846…

Kas iš pradžių atrodo nuodai, vėliau – tarytum nektaras ir tai kas pažadina žmogų savęs pažinimui yra dorybės gunos laimė. (Bg. 18.37)

Tegul visi būna laimingi! Te visi išsivaduoja iš ligų! Te sėkmė visus aplanko! Tegu niekas daugiau nebekenčia!